1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Zhvillohen zgjedhjet parlamentare në Danimarkë

Qytetarëve me të drejtë vote në Danimarkë u është bërë thirrje sot të japin votën e tyre për zgjedhjen e parlamentit të ri. Kryeministri Anders Fogh shpreson të rizgjidhet. Sondazhet më të fundit flasin për një garë pikë më pikë mes mes koalicionit qeveritar të Qendrës së djathtë dhe opozitës me orientim të majtë.

 • Data 13.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CAow
 • Data 13.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CAow