1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Vazhdimi i dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit & Projekti letrar serbo - kosovar

Të hënën në Bruksel vazhdon dialogu mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, të cilat synojnë zgjidhjen e problemeve që rendojnë qytetarët e këtyre dy vendeve. Në rend dite janë temat si telekomunikacioni, energjia dhe liria e lëvizjes, bëjnë të ditur burimet në Bruksel.

Një projekt letrar serbo-kosovar përpiqet të thyejë një tabu dhe me anë të poezisë, prozës dhe eseve dërgon mesazhe dashurie nga Prishtina në Beograd dhe anasjelltas. Në panairin e librit në Lajpcig u prezantua një pjesë e tij edhe në gjermanisht.

 • Data 30.03.2011
 • Autor Bahri Cani/Anila Shuka
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/10hbb
 • Data 30.03.2011
 • Autor Bahri Cani/Anila Shuka
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/10hbb