Udhëheqja bjelloruse në qendër të kritikës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 22.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Udhëheqja bjelloruse në qendër të kritikës

Komisioni i të drejtave të njeriut i asamblesë së përgjithshme të OKB-së dënoi udhëheqjen në Bjellorusi për qëndrimin ndaj
kritikëve të rregjimit. Në këtë vend evropianolindor arrestohen politikanë opozitarë, mbyllen mediat e pavarura dhe fallsifikohen rezultatet e votimeve. Në përgjithësi qeveria në Minsk instumentalizon drejtësinë për qëllimet e veta, thuhet në një rezolutë të komisionit për të drejtat e njeriut. Udheheqja bjelloruse i kundershtoi akuzat. Kjo republikë e mëparshme sovjetike cilësohet nga aktivistët për të drejtave të njeriut si diktatura e fundit e Evropës.

 • Data 22.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CQNN
 • Data 22.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CQNN