Trumpi: Populist, Sipërmarrës, President | Të gjitha përmbajtjet | DW | 09.11.2016
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Bota

Trumpi: Populist, Sipërmarrës, President

Ai është sipërmarrës pasurish të paluajtshme, autor bestseller, yll televiziv - dhe së shpejti Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 • Data 09.11.2016
 • Numri i fotografive 14
 • Autor Peter Hille, AUD
 • Fjalët kyç Donald Trump
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Feedback
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/2SOwi