1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Trajneri Louis van Gaal do të qëndrojë deri në fund të sezonit

Kampioni i Gjermanisë, Bajern i Mynihut zbret në vendin e pestë në tabelën e klasifikimit të Bundesligës. Humbjet e fundit vunë në pikëpyetje rolin e trajnerit Louis van Gaal.

default

Louis van Gaal gjatë një konference shtypi në Mynih, më 2.03.2011

Trajneri i ekipit të Bajernit të Mynihut, holandezi Louis van Gaal do të qëndrojë deri në fund të sezonit të Bundesligës si drejtues i ekipit rekodit të kampioneve të Bundesligës në Gjermani. Klubi dhe trajneri ranë dakord, siç thuhet në marrëveshjen e përbashkët, që kontrata e trajnerit e parashikuar deri në qershor 2012 të ndërpritet një vit para afatit.

Për mënyrën se di do të procedohej u vendos të dielën (05.03.2011) në bmledhjene krizës mes anëtarëve të kryesisë: Karl-Heinz Rummenigge, Karl Hoppfer, presidenti i klubit të Bajernit, Uli Hoeneß dhe drejtori i sportit Christian Nerlinger.

Fußball Bundesliga 2011 24. Spieltag FC Bayern Muenchen Borussia Dortmund

Borussia Dortmund, që kryeson tabelën, mundi kampionin kombëtar Bajern i Mynihut në javën e 24 të Bundesligës

Ekipi i Bajernit në tetë ditët e kaluara ka pësuar tri humbje në Bundesligë duke u renditur kështu në vendin e pestë në tabelën e klasifikimit.

Autor: M. Kelmendi (dpa,sid)

Redaktoi: V.Filaj-Ballvora

 • Data 08.03.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/10Ug7
 • Data 08.03.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/10Ug7