Shtajnmajer angazhohet për thellimin e dialogut polako-gjerman | Gjermania - Tregu i punës | DW | 17.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Shtajnmajer angazhohet për thellimin e dialogut polako-gjerman

Ministri i jashtëm gjerman Frank-Valter Shtajnamjer (Frank-ëalter Steinmeier) e ka ftuar homologun e tij të ri të Varshavës Radek Sikorski për një dialog intenziv gjermano-polak. Sikorski merr postin e shefit të diploamcisë polake në një kohë shumë të rëndësishme të ndryshimeve në politikën evropiane dhe sfidave ndërkombëtare, sqaroi minisri i jashtëm gjerman Shtajnmajer. Sikorski në qeverinë e kaluar ishte shkarkuar nga posti i ministrit të mbrojtjes nga Jarosllav Kaçinski.

 • Data 17.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CIKK
 • Data 17.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CIKK