Shkrirje dramatike e akullnajave në 20 vitet e fundit | Gjermania - Tregu i punës | DW | 19.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Shkrirje dramatike e akullnajave në 20 vitet e fundit

Akujt e Zelandës së Re janë pakësuar në mënyrë dramatike në 20 vitet e fundit. Siç njoftoi instituti për studimet ujore dhe atmosferike 90 përqind e akullit të akullnajave është shkrirë tashmë. Në shumë akullnaja janë shkëputur dhe shkrirë copë të mëdha akulli. Pa riftohjen e klimës nuk është e mundur rikthimi i akullnajave.

 • Data 19.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CJCk
 • Data 19.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CJCk