SHBA dhe Japonia duan të forcojnë marrëdhëniet e tyre | Gjermania - Tregu i punës | DW | 17.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

SHBA dhe Japonia duan të forcojnë marrëdhëniet e tyre

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Japonia duan të forcojnë dhe të zgjerojnë më tej marrëdhëniet e tyre. Kështu deklaruan kryeministri japonez Yasuo Fukuda dhe presidenti amerikan Xhorxh Bush pas një takimi të parë të zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. Në mes të dy vendeve së fundi janë paraqitur divergjenca sa i përket çështjes se a duhet që Korea e Veriut të hiqet nga lista e vendeve që mbështesin terroristët.

 • Data 17.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CIKJ
 • Data 17.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CIKJ