1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Shërthim në Osetinë Veriore - vriten pesë persona

Si pasojë e një shpërthimi në Republikën kaukaziane të Osetisë Veriore humbën jetën të paktën pesë pasagjerë të një autobuzi dhe u plagosën 12 njerëz të tjerë. Sipas të dhënave të forcave shpëtimtare shpërthimi ka ndodhur në afërsi të autobuzit kur ai ishte futur në një pikë kontrolli të rajonit fqinj Kabardino-Balkaria.
 • Data 23.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CSDw
 • Data 23.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CSDw