Serge Brammertz largohet edhe njëherë duarbosh nga Beogradi / Problemet me njohjen e diplomave serbe në Kosovë | Hapat | DW | 13.05.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Serge Brammertz largohet edhe njëherë duarbosh nga Beogradi / Problemet me njohjen e diplomave serbe në Kosovë

1. Kryeprokurori i Tribunalit të Hagës Serge Brammertz, edhe kësaj radhe u largua duarbosh nga Beogradi - bashkëpunimi me Hagën nuk është i kënaqshëm. Ratko Mladiqi fshihet më mirë se Bin Ladeni, ky është arsyetimi i zyrtarëve serbë. Ivica Petroviq më gjerësisht.

2. Në raundin e ardhshëm të negociatave midis Prishtinës dhe Beogradit do të diskutohet ndër të jera edhe për njohjen reciproke të diplomave duke filluar nga ato të shkollës së mesme deri tek fakultetit. Me këtë problem ballafaqohen mijëra vetë që kanë përfunduar shkollën e mesme... Refki Alija informon nga Prizreni.

Audio dhe video për temën

 • Data 13.05.2011
 • Autor Esat Ahmeti
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/11FeF
 • Data 13.05.2011
 • Autor Esat Ahmeti
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/11FeF