1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Rubrika "Hapat" me një vështrim retrospektiv

Cilat ngjarje tronditën në vitin 2008 Serbinë? Po marrëdhënia Kosovë-Serbi ç' tone mori pas pavarësisë së Kosovës?

Viti 2008 në Serbi shënoi ndryshime të mëdha politike. U mbajtën zgjedhjet presidenciale, parlamentare dhe lokale. Koalicioni qeveritar mes Koshtunicës dhe Tadiqit u shkatërrua. Socialistët u rikthyen në pushtet, pas krijimit të koalicionit me demokratët e Tadiqit. Ratko Mlladiqi edhe më tej është në gjendje të lirë, por u arrestua Radovan Karaxhiqi. U nënshkrua edhe marrëveshja e stabilizimit dhe asociimit me BE, por Kosova edhe më tej mbetet tema numër një. Bahri Cani me një vështrim retrospektiv.

Audio dhe video për temën

 • Data 29.12.2008
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/GOeQ
 • Data 29.12.2008
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/GOeQ