Rezistencë greke kundër privatizimeve | Evropa | DW | 17.10.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Evropa

Rezistencë greke kundër privatizimeve

Pas zvarritjeve të gjata, qeveria greke do të nxisë privatizimin e pronës shtetërore. Por ka kritika të ashpra nga sindikatat, politikanët dhe madje nga arkeologët.

Grindja nisi me një njoftim zyrtar: më 5 tetor, autoriteti grek i privatizimit TAIPED publikoi një tender për një ekspert, i cili do të përcaktojë çmimin fillestar për një pjesëmarrje me 67 përqind në Portin e Pireut. Ofertat priteshin deri në 16 tetor.Ky ishte një sinjal, se privatizimi i portit më të madh grek, megjithë mosmarrëveshjet në politikën e brendshme do të ecë përpara - siç qe rënë dakord me kredidhënësit ndërkombëtarë. Pas kësaj, në një aksion të përbashkët proteste, sindikata e portit OMYLE, shoqata e avokatëve Pireus dhe dhoma lokale e tregtisë e çuan çështjen në gjyq, ose për ta penguar krejtësisht shitjen e portit, ose për të rinegociuar parakushtet e shitjes së tij. Një vendim i gjykatës pritet më e herta në fund të tetorit.

A është ky një kthim pas për projektin e privatizimit? "Jo, vetëm një shtyrje", thotë politologu Jorgos Cogopoulos në bisedë me DW. "Më 30 tetor përfundon afati për ofertat, sipërmarrja kineze e anijeve COSCO dhe grupi hollandez APM konsiderohen edhe më tej si kandidatët kryesorë për blerjen. Në fund të fundit, e kam të vështirë ta përfytyroj që privatizimi të rrezikohet vërtet."

Arkeologët kritikojnë shitjen

Në debatin për pronarin e Portit të Pireut u përfshi edhe shoqata e arkeologëve. Ai është kundër "shitjes për një kafshatë bukë" të këtij institucioni shtetëror, aq më tepër që në territorin e portit kanë shumë qendra kulturore, si p.sh. pjesë të një muri të vjetër antik të Pireut dhe monumente të rëndësishme industriale. Por redaktorja e kulturës, Olga Sella nuk e kupton këtë kundërshtim. Ajo i tha gazetës greke "Kathimerini" se arkeologët do të bënin mirë të gëzoheshin, që kjo qendër e rëndësishme e historisë së kulturës po shpëton dhe po hapet për vizitorët e ndoshta do t'u mundësojë njerëzve në atë zonë vende pune.

Të hënën, të gjitha sindikatat bënë thirrje për një aksion. "Jo vetëm Porti, po i gjithë qyteti, e gjithë Greqia janë nxjerrë për shitje", u shpreh i shqetësuar Panagiotis Llafazanis, ish-ministër i Syrizas dhe tani shef i një partie radikale të majtë.

Testi: aeroportet rajonale

Një pamje e pazakontë duket në aeroportet rajonale. Në fund të 2014-ës, koncerni gjerman Fraport së bashku me një partner grek doli si kandidati kryesor për 14 aeroportet, pjesa më e madhe e të cilave janë në ishuj të preferuar pushimesh. Pas ndërrimit të qeverisë, kryeministri i majtë, Alexis Cipras e bllokoi për disa muaj projektin. Në këtë mënyrë ai nuk e arriti synimin e paracaktuar të të ardhurave të Greqisë për vitin 2015. Kurse tani puna do të ecë më shpejt. Të paktën ministri i Ekonomisë, Jorgos Stathakis u tregua në nëntor më i vendosur se kurrë më parë: "Gjithçka do të vihet në jetë siç është rënë dakord", tha ai.

Shefi i Fraportit, Stefan Schulte ka një mendim tjetër. Në një takim me sindikatën e koordinuesve të fluturimeve OSYPA në Selanik para tri ditësh, sindikalistët e shanë atë dhe ekipin e tij si "pushtues", që vepron "për llogari të Wolfgang Schäubles". Sipas gazetës Kathimerini, ai pas kësaj u largua nga mbledhja. Megjithatë, Fondi i Privatizimit i Athinës njoftoi të mërkurën se marrëveshja e koncesionit me Fraportin dhe partnerin grek do të nënshkruhet deri në fund të vitit 2015. Tani gjithçka duket e qartë. Të paktën në letër.