Qytete ku ia vlen të jetosh | Të gjitha përmbajtjet | DW | 12.03.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Qytete ku ia vlen të jetosh

Të pastër, të sigurtë, të bukur dhe të fuqishëm ekonomikisht: Një studim veçon disa qytete në botë, ku ia vlen të jetosh. Tre qytete gjermane janë përfshirë në listën top ten, por kryeqyteti nuk bën pjesë në këtë grup.