Presidenti i Gjermanisë, Horst Këhler, udhëton për në Afrikë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 11.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Presidenti i Gjermanisë, Horst Këhler, udhëton për në Afrikë


Presidenti i Gjermanisë, Horst Këhler, për të katërtën herë brënda mandatit të tij në këtë post, nis sot udhëtimin për në Afrikë . Stacioni i parë është Algjeria e më pas Mauretania.Para udhëtimit, Këhler kishte theksuar se temë kryesore e bisedimeve do të jetë fluksi i madh i refugjatëve nga Afrika që depërtojnë përmes detit Mesdhe për në vendet e Bashkimit Europian.
Në Algjeri, Këhler së bashku me ministren për ndihmë dhe zhvillim, Heidemarie Wieczorek-Zeul , do të marrin pjesë të hënën në një Forum patneriteti të vendeve të G-8-s me vendet afrikane.

 • Data 11.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CADA
 • Data 11.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CADA