Powell: Irani ende larg posedimit të një arme bërthamore | Gjermania - Tregu i punës | DW | 19.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Powell: Irani ende larg posedimit të një arme bërthamore

Irani, sipas vlerësimit të ish ministrit të jashtëm amerikan Colin Powell, është akoma larg posedimit të një arme bërthamore. Në një fjalim në një konferencë ekonomike që zhvillohet në Kuwait ish gjenerali tha megjithatë, se e konsideron të pamundur, një luftë ndërmjet SHBA-ve dhe Iranit. Nuk ka mbështetje në opinionin publik amerikan për luftë, përveç kësaj ushtarakët amerikanë kanë shumë punë me Irakun dhe Afganistanin, tha Powell.

 • Data 19.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CIl3
 • Data 19.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CIl3