Polonia planifikon tërheqjen e ushtarëve nga Iraku | Gjermania - Tregu i punës | DW | 17.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Polonia planifikon tërheqjen e ushtarëve nga Iraku

Polonia do të tërheq vitin e ardhshëm ushtarët e saj nga Iraku. Kështu njoftoi minsitri i ri polaki mbrojtjes Bogan Klich. Hollësi të këtij palni do të paraqes kryeministri Donald Tusk në deklaratën e tij qeveritare të premten e ardhshme, tha Klich. Kabineti i ri qeveritar i përbërë nga Platforma qytetare liberal-konservatore dhe Partia Fshatare dha dje betimin në Varshavë. Aktualisht në afërsi të Bagdatit janë stacionuar 900 ushtarë polakë. Që prej fillimit të luftës në Irak jetën kanë humbur 20 ushtarë polakë.

 • Data 17.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CINn
 • Data 17.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CINn