Policia ruse arrestoi zëvendësministrin e financave | Gjermania - Tregu i punës | DW | 17.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Policia ruse arrestoi zëvendësministrin e financave

Policia ruse arrestoi zëvendësministrin e financave Sergej Stortshak. Shkaqet e sakta të arrestimit nuk dihen ende. Kundër politikanit po hetohet siç duket për veprime kriminale, njoftoi ministria në Moskë. Stortshak është përgjegjës për marrëdhëniet financiare ndërkombëtare të Rusisë dhe ka qenë i ngarkuar me kthimin e borgjeve të huaja që kapin shumë e miliardave nga koha e Bashkimit Sovjetik.

 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CIKM
 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CIKM