Pilzen: mjeshtëria e birrës, barok dhe teatër kukullash | Të gjitha përmbajtjet | DW | 20.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Pilzen: mjeshtëria e birrës, barok dhe teatër kukullash

Miliona turistë vizitojnë çdo vit në Pilzen birrarinë me famë botërore. Por gjatë një shëtitjeje në qytetin çek mund të zbulosh shumë të tepër.