Pesëvjetori i trazirave të marsit & Intervistë me Sabri Kiçmarin | Hapat | DW | 20.03.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Pesëvjetori i trazirave të marsit & Intervistë me Sabri Kiçmarin

Trazirat e marsit të vitit 2004, ishin pika më e zezë në historinë e pasluftës së Kosovës, kumtoi këto ditë qeveria në Prishtinë. Serbët e Kosovës të paknaqur pesë vite pas trazirave. Ndërsa i ngarkuari me punë në ambasadën e Kosovës në Vjenë Sabri Kiçmari, thekson rëndësinë e raporteve mes Austrisë dhe Kosovës në aspektin politik, diplomatik dhe ekonomik.

Audio dhe video për temën

 • Data 20.03.2009
 • Autor Bahri Cani/Mimoza Cika-Kelmendi
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/HGR4
 • Data 20.03.2009
 • Autor Bahri Cani/Mimoza Cika-Kelmendi
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/HGR4