Pas një jave ndërprerjeje të punës në Francë, sipërmarrjet shtetërore të hekurudhave dhe të qarkullimit urban kanë nisur negociata | Gjermania - Tregu i punës | DW | 21.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Pas një jave ndërprerjeje të punës në Francë, sipërmarrjet shtetërore të hekurudhave dhe të qarkullimit urban kanë nisur negociata

Pas një jave ndërprerjeje të punës në Francë, sipërmarrjet shtetërore të hekurudhave dhe të qarkullimit urban kanë nisur sërish negociata me sindikatat dhe përfaqësues të qeverisë. Megjithë bisedimet dhe rënien graduale të gatishmërisë për grevë, qarkullimi në Francë mbetet edhe më tej i çorganizuar. Gati gjysma e trenave të shpejtësisë së lartë, TGV vazhdon të qendrojë në stacione.

 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CQ8E
 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CQ8E