Përshendetet vendimi i Ligës Arabe për pjesëmarrje në konferencën për Lindjen e Mesme | Gjermania - Tregu i punës | DW | 24.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Përshendetet vendimi i Ligës Arabe për pjesëmarrje në konferencën për Lindjen e Mesme

Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës përshendeten vendimin e Ligës Arabe për të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare për Lindjen e Mesme që të martën e ardhshme zhvillohet në SHBA. Vendimi i jep takimit më tepër peshë dhe forcon rolin e vendeve arabe në procesin paqësor mes izraelitëve dhe palestinezëve, theksuan përfaqësues qeveritar. Para së gjithash miratimi i Arabisë Saudite shihet si sukses i madh. Deri tani asnjëherë një ministër i jashtëm arabao-saudit nuk është takuar publikisht me ndonjë homolog të tij izraelit. Vendimin për pjesëmarrje në konferencë e morrën ministrat e jashtëm të Ligës Arabe gjatë takimit të djeshëm në Kairo.

 • Data 24.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CSeD
 • Data 24.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CSeD