Përfundojnë me blerje të shtrenjta transfertat dimërore në futboll | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 01.02.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Përfundojnë me blerje të shtrenjta transfertat dimërore në futboll

Pak para përfundimit të periudhës dimërore të transfertave, ekipi gjerman i Volfsburgut ka angazhuar pesë lojtarë të rinj.

default

Patrick Helmes, Michal Kadlec dhe Tranquillo Barnetta

Ndër të tjera sulmuesi Patrick Helmes kalon për shumën zyrtare prej 5 milionë eurosh nga Bajer Leverkuzeni tek Volfsburgu. Veç kësaj ekipi ka angazhuar edhe kapitenin e kombëtares turke të futbollit, Tuncay Sanli.

Ndërsa në kategorinë e parë në Britaninë e Madhe u shënua një transfertë rekord: spanjolli Fernando Torres ndërron nga Liverpool tek Chelsea. Sipas njoftimeve në medie, londinezët paguajnë 58 milionë euro për Torres.

 • Data 01.02.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/108dO
 • Data 01.02.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/108dO