Përfaqësuesi i Kombeve të Bashkuara në Birmani shpallet person i padëshëruar | Gjermania - Tregu i punës | DW | 03.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Përfaqësuesi i Kombeve të Bashkuara në Birmani shpallet person i padëshëruar

Junta ushtarake në Birmani ka shpallur person të padëshëruar përfaqësuesin e OKB-së atje Charles Petrie. Sipas informacioneve nga Kombet e Bashkuara Petrie është thirrur për një bisedë në selinë e qeverisë në Naipidau ku i është njoftuar vendimi për mos zgjatjen e mandatit. Petrie kishte shprehur mirëkuptim për qëndresën kundër pushtetarëve ushtarakë gjatë lëvizjeve të protestave në shtator dhe kishte kritikuar zhvillimet ekonomike në Birmani. Qeveria e SHBA ka reaguar e indinjuar pas vendimit të juntës. Junta kishte zhvilluar javët e shkuara bisedime me të dërguarin e posacëm të Kombeve të Bashkuara Ibrahim Gambari i cili pritet sot në Rangun për një tjetër mision.

 • Data 03.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C0bf
 • Data 03.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C0bf