ONEB publikoi raportin për programin bërthamor iranian | Gjermania - Tregu i punës | DW | 16.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

ONEB publikoi raportin për programin bërthamor iranian

Organizata Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore (ONEB) publikoi një raport të ri për programin diskutabil bërthamor iranian. Raporti ka shkaktuar reagime të ndryshme. Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe paralajmëruan se do të angazhohen për masa të tjera ndëshkuese kundër udhëheqjes në Teheran. Nga ana tjetër Teherani zyrtar vlerëson se raporti konfirmon politikën e deritanishme iraniane. Organizata e Kombeve të Bashkuara thekson në bilancin e saj se Irani deri tani ka ofruar në parim informacione të vërteta sa i përket programit të tij nuklear por nuk ka përmbushur kërkesën për ndërprerjen e pasurimit të uranit.

 • Data 16.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CHwG
 • Data 16.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CHwG