Ndeshjet e bundesligës në sezonin pranveror | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 17.01.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Ndeshjet e bundesligës në sezonin pranveror

Grupndeshjet e para

default

Ndeshja Frankfurt Hanover

Në dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë të sezonit pranveror në Bundesligën gjermane të futbollit, u shënuan këto rezultate: Frankfurt - Hanover 0:3 dhe Kaizerslautern - Köln 1:1. Me këtë fitore ekipi i Hanoverit doli në vendin e dytë të tabelës, por edhe më tej ka 12 pikë më pak se Dortmundi, i cili gjendet në vendin e parë me 46 pikë.

Autor: Bahri Cani

Redaktoi: Aida Cama

 • Data 17.01.2011
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/zycZ
 • Data 17.01.2011
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/zycZ