Nënë Tereza: shenjtërim në më pak se 20 vjet | Të gjitha përmbajtjet | DW | 14.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Nënë Tereza: shenjtërim në më pak se 20 vjet

Nënë Tereza, murgesha e urdhërit indian me origjinë shqiptare dhe "engjëlli i të varfërve", do të shpallet sivjet shenjtore, kur ende s'kanë kaluar as 20 vjet nga vdekja e saj më 1997.