1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Merkel: Ushtarët gjermanë nuk do të vendosen në jug të Afganistanit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka përfocuar edhe një herë pas kthimit nga vizita e saj në Afganistan se ushtarët gjermanë nuk do të dërgohen në jugun e trazuar të vendit. "Nëse është e nevojshme, do të marrin pjesë në aksionet në jug të vendit me patnerët e aleancës", theksoi Merkel. Në vizitën e saj të papritur në Afganistan kancelarja gjermane është informuar mbi situatën e sigurisë dhe rindërtimin në vend. Merkel gjatë takimit me ta presidentin afgan Hamid Karzai, e siguroi atë për angazhimin më të fortë të Gjermanisë në stërvitjen e forcave të policisë afgane.

 • Data 04.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C0qd
 • Data 04.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C0qd