Merkel siguron Karzain për mbështjejen gjermane në stërvitjen e policisë afganase | Gjermania - Tregu i punës | DW | 03.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Merkel siguron Karzain për mbështjejen gjermane në stërvitjen e policisë afganase

Në vizitën e saj të papritur në Afganistan kancelarja gjermane Angela Merkel është informuar mbi situatën e sigurisë dhe rindërtimin në vend. Gjatë një vizite në qendrën e trupës mbrojtëse ISAF Merkel ka zhvilluar biseda të gjatë me përgjegjësit atje. Në përfundim Merkel është takuar me presidentin afganas Hamid Karzai. Kancelarja e siguroi presidentin për angazhim më të fortë gjerman në stërvitjen e forcave të policisë në Afganistan. Së bashku me Karzain Merkel vizitoi një shkollë në Kabul ku kancelarja foli edhe me nxënësit. Në programin e kancelares janë edhe vizita në kontingjentin gjerman të ISAF-it dhe bazën e Tornadove në Masari Sharaf.

 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C0eo
 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C0eo