Merkel nderohet me çmimin ″Leo Baeck″ | Gjermania - Tregu i punës | DW | 07.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Merkel nderohet me çmimin "Leo Baeck"

Kancelarja gjermane Angela Merkel është nderuar me çmimin e Këshillit Qendror të Hebrejve në Gjermani Leo Baeck. Çmimi jepet për angazhimin e saj në mirëkuptimin mes hebrejve dhe johebrejve si dhe mes Izraelit dhe Gjermanisë. Kancelarja tha se ky çmim është dëshmi e përgjegjësisë së veçantë historike që Gjermania ka për sigurinë e Izraelit. Këtu bënë pjesë edhe vendosmëria e Gjermanisë për sanksione më të ashpra kundër Iranit, në qoftë se Teherani nuk heq dorë nga programi atomik.

 • Data 07.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C4yU
 • Data 07.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C4yU