Marta përsëri futbollistja e vitit | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 10.01.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Marta përsëri futbollistja e vitit

Marta u zgjodh futbollistja e vitit 2010. Kandidatet gjermane nuk fituan.

default

Lionel Messi dhe Marta me trofetë e FIFA-s në Zyrih (10.01.2011)

Lojtarja e kombëtares braziliane Marta është shpallur futbollistja e vitit 2010. Sulmuesja e kampionit Amerikan FC Gold Pride u nderua të hënën në Zyrih nga FIFA. Marta merr këtë titull për të pestën herë me rradhë. 24 vjeçarja braziliane doli mbi dy kandidatet e tjera, lojtaret e kombëtares gjermane, Birgit Prinz të 1. FFC Frankfurt dhe Fatmire Bajramaj nga Turbine Potsdam. Votimi u krye në mbarë botën nga gazetarët, si dhe kapitenet dhe trajneret e ekipeve kombëtare.

Futbollisti i vitit u zgjodh për të dytën herë me rradhë futbollisti argjentinas Lionel Messi.

Autor: dpa/av

Redaktoi: av

 • Data 10.01.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/zw0p
 • Data 10.01.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/zw0p