Mönchengladbach e mund Schalken 2:1 | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 21.02.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Mönchengladbach e mund Schalken 2:1

Fitore e merituar e Mönchengladbach-ut

Fitore e merituar e Mönchengladbach-ut

Në kuadër të raundit të 23-të të ndeshjeve të Bundesligës, ekipi i Mönchengladbach-ut arriti dje të shënojë fitoren e parë në fushën e tij në këtë sezon. Mönchengladbach-u, i cili renditet i fundit në tabelën e Bundesligës arriti të mposhtë Schalken me rezultat 2:1. Leverkusen-i fitoi 4:2 kundër Shtuttgart-it dhe e zhvendosi Bajernin e Mynihut nga vendi i dytë në vendin e tretë në tabelë.

Autor: dpa/Esat Ahmeti

Redaktoi: Auron Dodi

 • Data 21.02.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/10LTM
 • Data 21.02.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/10LTM