Më 20 janar, në Kubë do të zhvillohen zgjedhjet parlamentare | Gjermania - Tregu i punës | DW | 21.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Më 20 janar, në Kubë do të zhvillohen zgjedhjet parlamentare

Në ishullin komunist Kuba më 20 janar do të zhvillohen zgjedhjet për një parlament të ri. Lajmin e bëri të ditur televizioni shtëtrëor.Votimet do të tregojnë, nëse shefi i shtetit dhe i partisë, Fidel Kastro, i cili ndodhet prej më shumë se një viti i sëmurë , do të zgjidhet edhe më tej në krye të vendit. Për këtë, 81 vjeçari duhet të zgjidhet më parë nga Kongresi popullor për të marrë edhe një mandat tjetër si kandidat për president të Kubës. Prej korrikut të viti të kaluar , postin e Kasros po e ushtron vëllai i tij më i ri, Raul.

 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CPsb
 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CPsb