Londër: Automjeti i vërsulet kalimtarëve | Evropa | DW | 07.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Evropa

Londër: Automjeti i vërsulet kalimtarëve

Në Londër një automjet i sulet kalimtarëve që ishin duke ecur në trotuar duke lënduar disa vetë. Policia arrestoi autorin.

Një automjet iu vërsul kalimtarëve që ndodheshin në afërsi të Muzeut Natyror dhe Historik në Londër duke lënduar disa vetë. Një person është arrestuar bën të ditur policia e metropolit Londër. Ndërkohë u mbyllën edhe metrotë në Londër. Policia nuk përjashton një akt terrorist.

 

la/afp, dpa