1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Liga e Kampionëve: Bavarezët triumfojnë ndaj Interit

Falë një goli të shënuar nga Mario Gomez në minutat e fundit të takimit, bavarezët dolën triumfues përballë zikaltërve italianë të Leonardos

default

Futbollisti Mario Gomez i ekipit të Bajernit të Mynihut

Bajerni i Mynihut ka fituar ndeshjen e finales së 1/8 në Champions League me skuadrën milaneze Inter me rezultatin 0:1. Goli i fitores u shënua nga lojtari i kombëtares gjermane Mario Gomez në minutën e 90-të. Golashënuesi i bavarezëve, Mario Gomez pas fitores u shpreh: "Pamë që Interi ka shumë shumë cilësi, para së gjithash si individë. Edhe pse nuk kanë ndoshta lojtarët më të rinj, ata kanë shumë përvojë". Ky gol i favorizon bavarezët në ndeshjen e kthimit në Gjermani, ku mund të luajnë më të qetë.#c#


Në ndeshjen tjetër për finalen e 1/8 u ndanë me rezultatin barazim 0:0, skuadra e Marsejës dhe ajo e Mançesterit. Ndeshja e kthimit në Angli favorizon në këtë rast skuadrën e Sir Aleks Ferguson-it.
Në ndeshjet e ditës së martë u arritën këto rezultate: FC Kopenhagen - FC Çelsi 0:2, Olimpia Lion - Real Madrid 1:1.

Liga e Kampionëve rikthehet më 5 mars me ndeshjet e kthimit të kësaj faze.

Autor: dpa, sid/ Lindita Arapi

Redaktoi: Mimoza Cika-Kelmendi

 • Data 24.02.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/10Oqr
 • Data 24.02.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/10Oqr