Lehtësim pas lajmit për vdekjen e Bin Ladenit | Politika | DW | 02.05.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Politika

Lehtësim pas lajmit për vdekjen e Bin Ladenit

Westerwelle: Fakti që këtij terroristi i është ndërprerë veprimtaria, është një lajm i mirë për të gjithë njerëzit, që e duan paqen

default

Gjendje gatishmërie pas vrasjes së Bin Ladenit

Vdekja e Osama bin Ladenit është pritur në perëndim me lehtësim të madh. Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Westerwelle, theksoi se bin Laden mban në ndërgjegjen e tij jetën e mijëra njerëzve të pafajshëm. Fakti që këtij terroristi i është ndërprerë veprimtaria, është një lajm i mirë për të gjithë njerëzit, që e duan paqen. Kryeministri britanik, David Cameron, tha në një reagim të parë pas vdekjes së Osama bin Ladenit se ky lajm do të thotë një lehtësim i madh për njerëzit në gjithë botën. Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu deklaroi, se kjo është një fitore e madhe për Uashingtonin dhe aleatët e tij.

dpa/dw

 • Data 02.05.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/117cx
 • Data 02.05.2011
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/117cx