1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Kosova ka besim në drejtësinë ndërkombëtare

Ekspertët së drejtës ndërkombëtare mendojnë se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë do të jetë neutral.

banoret e Kosoves gezojne shpalljen e pavaresise

Si qytetarët e Kosovës edhe udhëheqësit më të lartë në Prishtinë besojnë se opinoni i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë do të jetë në favor të Kosovës. Mirëpo njohësit e së drejtës ndërkombëtare thonë, se duke u bazuar në përvojat e kaluara të Gjykatës, opinoni i saj për ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës do të jetë neutral.

Për më tepër ndiqni në audio korrespondentin tonë nga Prishtina Bekim Shehu

Audio dhe video për temën

 • Data 02.12.2009
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/Kp6m
 • Data 02.12.2009
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/Kp6m