Kampionati Europian i Futbollit ′08: Rusia del në çerekfinale | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 19.06.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Kampionati Europian i Futbollit '08: Rusia del në çerekfinale

Sot ndeshen Gjermania dhe Portugalia në ndeshjen e parë të çerekfinaleve

default

Lojtari i kombëtares ruse të futbollit, Andrei Arshavin.

Në kampionatin europian të futbollit Rusia me fitoren 2:1 kundër Suedisë është ekipi i fundit që arrin të hyjë në çerekfinale. Në lojën e dytë të grupit D Greqia u mund nga Spanja tashmë e kualifikuar me rezultatin 1:2. Ekipi grek i trainerit Otto Rehagel kthehet në shtëpi si ekipi më i dobët i këtij kampionati pa asnjë pikë të fituar.

Në ndeshjen e parë të çerekfinales ndeshen sot Gjermania dhe Portugalia. Traineri gjerman Joachim Löw për shkak të një mase disiplinore të UEFA-s do t'a ndjekë ndeshjen nga tribuna.

 • Data 19.06.2008
 • Autor Xhani, Eliana
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/EMf6
 • Data 19.06.2008
 • Autor Xhani, Eliana
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/EMf6