Izraeli ka rënë dakord për furnizimin me armë të forcave të sigurisë të presidentit palestinez | Gjermania - Tregu i punës | DW | 21.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Izraeli ka rënë dakord për furnizimin me armë të forcave të sigurisë të presidentit palestinez

Në prag të konferencës ndërkombëtare për Lindjen e Afërt, Izraeli ka rënë dakord për furnizimin me automjete të armatosura dhe municion të forcave të sigurisë të presidentit palestinez, Mahmud Abas. Gjithsej 25 automjetet speciale do të angazhohen në Jordanin Perëndimor dhe në qytetin e Nablusit në luftë kundër Hamasve. Që dje, qeveria izraelite shpalli se do të lirojë së shpejti më shumë se 430 të burgosur palestinezë. Ky është një gjest i dëshirës së mirë para Konferencës së paqes së Lindjes së Afërt, u bë e ditur në qarqe politike në Jeruzalem.

 • Data 21.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CQ8M
 • Data 21.11.2007
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CQ8M