Intervistë me Olivier Basille për gjendjen e mediave në Kosovë & Bashkëjetesa në Maqedoni | Hapat | DW | 23.07.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Intervistë me Olivier Basille për gjendjen e mediave në Kosovë & Bashkëjetesa në Maqedoni

Intervistë me Olivier Basille lidhur me raportin e fundit të organizatës Reporterë pa kufij", të cilët konstatuan se në Kosovë ende mbretëron një gjendje e rëndë në media, në veçanti në ato elektronike. Basille është autor i raportit për Kosovën.

Zulfi Bujari humanizmin e vet e tregon nëpërmes rrugës së pazakontë dhe origjinale – duke bërë ndërrimin e dërrasave të urës së drurit në Strugë dhe zëvendësimin e dritave në spitalin e këtij qyteti. Unë nuk kërkoj për këtë falënderim, gjithçka bëj për të mirën e të gjithëve, thotë xhaxhi Zule, siç e quajnë.

Autor: Vilma Filaj Ballvora/Millço Jovanovski

Redaktoi: Bahri Cani

 • Data 23.07.2010
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/OSsa
 • Data 23.07.2010
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/OSsa