1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Intervistë ekskluzive me Lamberto Zannierin & Nacionalizmi në Serbi

Shefi i UNMIK-ut Lamberto Zannieri pohon se Prishtina dhe Beogradi mund të bisedojnë për çështje teknike dhe këto biseda mund të zgjidhin problemet ndërmjet komuniteteve. Në një intervistë ekskluzive për DW, Zannieri thotë se UNMIK-u në këtë fazë është i koncentruar në pjesën veriore të Mitrovicës. Misioni po ndihmon në shtendosjen e raporteve ndërentike Në Kosovë.

Pas paraqitjes së kandidaturës së Serbisë për anëtarësim në BE, shumë vende perëndimore kanë paralajmëruar se Serbia ende është tepër e ngarkuar me nacionalizëm. E pra sa në të vërtetë Serbia është e ngarkuar me këtë problem dhe ku gjenden bazat e nacionalizmit në Serbi?

Autor: Bekim Shehu/ Ivica Petroviq

Redaktoi: Bahri Cani

Audio dhe video për temën

 • Data 15.01.2010
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/LXJJ
 • Data 15.01.2010
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/LXJJ