Iniciativa rajonale për Mobilitet & Intervista me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Edmond Haxhinasto | Hapat | DW | 10.06.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Iniciativa rajonale për Mobilitet & Intervista me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Edmond Haxhinasto

1. Inicijativa Rajonale për Mobilitet është një projekt i cili ka për qëllim që të angazhojë të rinjtë për zgjidhjen e problemeve që kanë të bëjnë me bashkëpunimin rajonal, eliminimin e paragjykimeve dhe heqjen tensioneve nacionaliste.

2. Zgjidhja më e dobishme për të gjitha vendet e rajonit ne Ballkan do të jetë adaptimi i një vizioni te ri, i një vizioni të integrimit evropian, thekson ndër të tjera në intervistë për Deutsche Welle-n ministri i Jashtëm i Shqipërisë Edmond Haxhinasto. Vilma Filaj-Ballvora bisedoi me të mbi marrëdheniet mes Shqipërisë, Kosovës dhe Serbisë si dhe proceset e integrimit evropian ne rajon.

Audio dhe video për temën

 • Data 10.06.2011
 • Autor Esat Ahmeti
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/11YNu
 • Data 10.06.2011
 • Autor Esat Ahmeti
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/11YNu