I dërguari i OKB-së Gambari mbërrin për një mision të dytë në Birmani | Gjermania - Tregu i punës | DW | 03.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

I dërguari i OKB-së Gambari mbërrin për një mision të dytë në Birmani

Plot një muaj pas shtypjes me dhunë të protestave paqësore nga rregjimi ushtarak në Birmani i dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara Ibrahim Gambari do të nisë sot vizitën e tij të dytë në këtë vend. Në selinë e qeverisë në Naipidau Gambari do të zhvillojë bisedime me pushtetmbajtësit. Vizita e Gambari bëhet në një kohë kur marrëdhëniet mes qeverisë birmaneze dhe OKB-së janë të acaruara pasi junta shpalli të premten person të padëshëruar diplomatin më të lartë të OKB-së në vend, Charles Petrie. Petrie kishte kritikuar hapur qeverinë dhe kishte dënuar varfërinë në vend.
 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C0em
 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/C0em