1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Hendboll: Gjermania arrin raundin kryesor

Gjermania kualifikohet për raundin kryesor. Sot, të enjten Gjermania do të luajë me ekipin e Polonisë.

Logo e Kampionatit Botëror të hendbollit 2009

Logo e Kampionatit Botëror të hendbollit 2009

Në kuadër të ndeshjeve për kampionatin botëror të hendbollit që po zhvillohet në Kroaci, Gjermania është kualifikuar parakohe për raundin kryesor. Ekipi i djemve me trajner Heiner Brand, arriti të fitojë mbrëmë ndaj ekipit të Maqedonisë me rezultatin 33:23 dhe me këtë ka festuar fitoren e tretë në lojërat e Gupit C. Ditën e enjte Gjermania do të luajë me ekipin e Polonisë.

(MM/ACA)

 • Data 22.01.2009
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/GeJN
 • Data 22.01.2009
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/GeJN