Hapet ambasada e re amerikane në Berlin | Gjermania | DW | 04.07.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania

Hapet ambasada e re amerikane në Berlin

Sot në Berlin në afërsi të Portës së Brandenburgut bëhet përurimi i ambasadës së re amerikane në Gjermani.

Ambasada amerikane në Berlin

Ambasada amerikane në Berlin

Planet për ndërtimin e saj vite me rradhë janë shoqëruar nga diskutimet dhe zënkat mes palës gjermane dhe asaj amerikane. Nina Werkhäuser më gjerësisht.

 • Data 04.07.2008
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/EWPh
 • Data 04.07.2008
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/EWPh