Grevë e punonjësve të hekurudhave në Francë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 14.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Grevë e punonjësve të hekurudhave në Francë

Një grevë pa afat e punonjësve të hekurudhave kundër reformave të presidentit Sarkozi e ka zhytur sot në kaos Francën. Në orët e para të mëngjesit në rrugë u krijuan kollona me qindra kilometra. Në Paris është prekur nga greva edhe transporti me autobus dhe transporti me metro.
 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CDqb
 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CDqb