1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Myanmar Aung San Suu Kyi (Getty Images/AFP/Ye Aung Thu)

Myanmar: Suu Kyi kërkon të ndalë dhunën

Deutschland Bundestagswahl Merkel Plakat in Duisburg (Reuters/W. Rattay)

Fushatë elektorale e mërzitshme? E keni gabim!

FDP Symbolbild - Die Liberalen (picture-alliance/dpa/A. Weigel)

Zhdërvjelltësia e re e partisë liberale, FDP

Binz Wahlkampf CDU - Merkel (Reuters/A. Schmidt)

Merkel IV: Kancelarja e përjetshme

Serbien Ana Brnabic (picture alliance/AP Photo/D. Vojinovic)

Kryeministrja serbe, Ana Brnabić: Gjermania është modeli ynë

Deutschland Angela Merkel und Joachim Sauer (picture-alliance/dpa/T. Hase)

Kush është burri i Merkelit?

Deutschland Martin und Inge Schulz (picture-alliance/dpa/H. Kaiser)

Kush është gruaja e Martin Schulzit?

Shiko videon 26:36

Europa në fokus - Histori personale nga jeta e njerëzve në Europë  

Shiko videon 07:36

Video të tjera

Kush do t'i fitojë zgjedhjet në Gjermani dhe cilat parti pritet të futen në Bundestag?

Martin Schulz në sondazhe ndodhet në diferencë me Merkelin. Po ç'thotë ai për këtë?

Kritika e kandidatit për kancelar, Martin Schulz për Angela Merkelin

"Demokracia e pensionistëve" - cilët votues përcaktojnë fituesin në Gjermani?