FC Bayern fiton kupën e Federatës Gjermane të Futbollit | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 20.04.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

FC Bayern fiton kupën e Federatës Gjermane të Futbollit

Luca Toni shënon golin e fitores në kohën shtesë

Pamje nga ndeshja FC Bayern dhe Borussia Dortmund

Pamje nga ndeshja FC Bayern dhe Borussia Dortmund

FC Bayern fitoi për të 14-tën herë kupën e Federatës Gjermane të Futbollit. Ekipi bavarez fitoi me kohë shtesë me rezultatin 2:1 ndaj ekipit Borussia të Dortmundit.

Luca Toni shënues i dy golave në ndeshjen me Borussia Dortmund

Luca Toni shënues i dy golave në ndeshjen me Borussia Dortmund

Ndeshja u zhvillua në Stadiumin Olimpik të Berlinit në prani të 72 954 spektatorëve. Golin e fitores e shënoi në minutën e 103-të Luca Toni, i cili kishte shënuar për FC Bayernin edhe golin e parë në minutën e 11-të. Golin e barazimit për Borussian e shënoi Mladen Petric në minutën e 90-të.

 • Data 20.04.2008
 • Autor PP
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/Dl5q
 • Data 20.04.2008
 • Autor PP
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/Dl5q