Euleksi në Kosovë dhe të drejtat e njeriut në Serbi | Hapat | DW | 15.12.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Euleksi në Kosovë dhe të drejtat e njeriut në Serbi

Intervistë me Bajram Rexhepin, kryetari i bashkisë së Mitrovicës

Kryetari i bashkisë së Mitrovicës Bajram Rexhepi, beson se Euleksi do të ndihmojë në heqjen e strukturave paralele në veri të Kosovës. Institucionet e Serbisë pohojnë se në këtë vend respektohen të drejtat e njeriut, ndërsa organizatat joqeveritare bëjnë kritika të shumta.

60 vjetori i të drejtave të njeriut në Serbi u shënua me një serë manifestimesh. Ministri për të drejtat e njeriut dhe minoritetet, Svetozar Ciplic ,tha se pa respektimin e të drejtave të njeriut nuk mund të bëhet fjalë për demokraci.

Audio dhe video për temën

 • Data 15.12.2008
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/GGbp
 • Data 15.12.2008
 • Shpërndajeni Dërgo Facebook google+
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/GGbp