Eskalon dhuna në protestat kundër Shavezit, një i vdekur | Gjermania - Tregu i punës | DW | 27.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Eskalon dhuna në protestat kundër Shavezit, një i vdekur

Në Venezulë, si pasojë e protestave të reja kundër reformave kushtetuese të ndërrmara nga presidenti, Hugo Shavez,(Hugo Chavez) është qëlluar për vdekje një njeri.19 vjeçari ka humbur jetën në qytetin Valencia gjatë përleshjeve mes kundërshtarëve dhe ithtarëve të Shavezit, bën të ditur një zedhënës i ushtrisë. Kush ka qëlluar me plumb mbi të, ende nuk është bërë e ditur.Të djelën në Venezuelë do të mbahet një referendum për reformat kushtetuese.

 • Data 27.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CTaR
 • Data 27.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink http://p.dw.com/p/CTaR