Dizhoni - Qyteti historik i Francës një magnet për turistët | Të gjitha përmbajtjet | DW | 10.10.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Dizhoni - Qyteti historik i Francës një magnet për turistët

Dizhoni - Një prej qyteteve më të rëndësishme historike në Francë. Qendra e vjetër e qytetit u ndërtua në shekullin e 14 dhe 15. Dizhoni shtrihet në rajonin Burgonj, që dikur përfshinte pjesë të Holandës dhe Belgjikës.

Shiko videon 04:46